środa, 16 stycznia 2013

Pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka


Zawsze miałam problem z prezentami dla seniorów. Raz, że to nie moja grupa wiekowa i ciężko mi było wymyślić co takiego moi dziadkowie mogliby chcieć dostać. Dwa, że miałam wrażenie, że nie ucieszą się z prezentów proponowanych przez sklepy i ogólnie dostępnych. Trzy – nigdy nie znalazłam naprawdę dobrej inspiracji i pomysłu na prezent dla Babci i Dziadka. Więc stworzyłam swoją. 

 1. Seniorzy lubią prezenty osobiste. Każda Babcia i każdy Dziadek najbardziej na świecie cieszą się kiedy dostaną laurkę od swojego wnuczka. Wszystko jedno co na niej będzie i czy została narysowana w 2 godziny, czy w 5 minut. Radość jest ogromna! Dlatego jeśli jest coś, co możecie samodzielnie wykonać, to zróbcie to i wręczcie Dziadkom. 
 2. Seniorzy lubią wspomnienia. Dlatego niezrównanym prezentem są zdjęcia w każdej formie. W albumach, na kubkach, na poduszkach. Super są kalendarze z Waszymi zdjęciami, albo ich zdjęciami z młodości. Teraz w większości firm fotograficznych możecie takie samodzielnie zaprojektować i wywołać w dowolnym formacie. 
 3. Podaruj coś czego seniorzy sami sobie nie kupią. Takie święto jak Dzień Babci i Dziadka to doskonały pretekst żeby zaopatrzyć naszych seniorów w to, czego sami sobie nie kupią. Może być to wymiana garnka na nowszy, nowe ręczniki, albo cokolwiek do domu, co ma już wiele wiele lat i pamięta pewnie czasy młodości Babci. I nie mówię tu o cennych pamiątkach! 
 4. Seniorzy lubią jak poświęca się im czas. Często są bardzo samotni i z przyjemnością pójdą na fajne spotkanie, albo gdzieś na miasto. Podaruj więc nie rzecz, ale przeżycie lub wydarzenie. Kup bilety do teatru, albo po prostu zabierz Dziadków do przytulnej kawiarenki. Na pewno się ucieszą z czasu, który dostaną od Ciebie w prezencie. 

Mam nadzieję, że znajdziecie inspiracje na wspaniałe prezenty na Dzień Babci i Dziadka. 

Pozdrawiamy!

10 komentarzy:

 1. Faktycznie seniorzy to trochę trudniejsza kategoria, ale to nie znaczy, że nie ma dla nich dobrych prezentów! Zgadzam się z większością powyższych pomysłów, a niedługo na swoim blogu zaproponuję jeszcze kilka innych opcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekamy!:) Bardzo jesteśmy ciekawe nowych inspiracji na prezent dla seniorów.

   Usuń
 2. Ze wspomnieniami dobry punkt - dlatego właśnie kupiłam Babci książkę o przedwojennym Śródmieściu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O prosze:) i to też jest dobry pomysł! Książka opisująca miejsce z młodości Dziadków. Moi uwielbiają też biografie ludzi, którzy są dla nich ważni: polityków, aktorów, gwiazd, np. Violetty Villas, albo Danuty Wałęsy. Polecam!

   Usuń
  2. O tak biografie to super pomysł! Na Święta moja Babcia dostała dwie książki "Aktorki" i "Prezenterki" i obie bardzo się jej spodobały

   Usuń
 3. Polecam także płyty (zwłaszcza dla Dziadków, którym wzrok już nie służy...) - stare przeboje, klasykę, słuchowiska radiowe, a nawet audiobooki! Chociaż do tych ostatnich moi Dziadkowie nie mogą się przekonać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieci co roku kupują babci książkę z przepisami z różnych zakątków świata, wybierają sobie potrawy i słodkości, a babcia dzielnie je przygotowuje. Mnóstwo przy tym zabawy, raz się uda, raz nie, ale ile można jeść schabowe i gołąbki! Sushi, lazania - to jest coś!

  OdpowiedzUsuń
 5. To bardzo dzielna Babcia:) Moja pewnie by się przestraszyła. Ale za to bardzo się cieszy jak zgłaszam chęć w zrobieniu razem z nią gołąbków albo schabowych właśnie. Albo nawet dzwonię z prośbą o przepis. A pomysł jest fantastyczny!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobrze ujęte :) Fantastyczne spostrzeżenia i fajne pomysły :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń