czwartek, 3 stycznia 2013

Noworoczne i poświąteczne przemyślenia

Witajcie w Nowym Roku! Wszyscy podsumowują, postanawiają i dokonują poświątecznych rozliczeń. My też:) Choć oczywiście nasze dotyczą prezentów i świątecznych upominków przede wszystkim. Teraz kiedy już wszyscy po Świętach odsapnęli udało się zrobić mały rachunek sumienia i wyciągnąć wnioski na przyszły rok. Za dużo ich nie ma, ale zawsze jakaś nauka. No, ale koniec gadania i czas na konkrety. 

Moje postanowienia na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia:

1. Zawsze planuj i kupuj prezenty WCZEŚNIEJ! Nawet jeśli wydaje Ci się, że zdążysz ZAPOMNIJ O TYM, na pewno nie zdążysz...
2. Nigdy nie wierz w to, że Poczta Polska dostarczy Ci przesyłkę zgodnie z zapowiadanym czasem dostarczenia. 
3. Zawsze miej w zanadrzu plan awaryjny - bezpieczny prezent, który będzie można przygotować w ostatniej chwili.
4. Zawczasu kup więcej papierów do pakowania prezentów i wstążek. Nawet godzinę przed Wigilią może się okazać, że trzeba coś dopakować. 
5. Najlepsze prezenty to te, które są najmniej spodziewane i najbardziej zwariowane. Przykład? Bat do jazdy konnej:)
6. Intuicja jest niezawodnym sposobem na wybór prezentu:)
7. Nigdy nie kupuj upominku na siłę. Daj sobie czas, a na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. 
8. Ciesz się prezentami - tymi, które dostajesz i tymi, które wręczasz. W końcu chodzi o radość:)

Też macie jakieś złote poświąteczne rady? Albo wnioski na tegoroczną Gwiazdkę? Podzielcie się!


8 komentarzy:

 1. Zdecydowanie podoba mi się punkt dotyczący kupowania prezentów wcześniej! I nie dotyczy to tylko Gwiazdki, ale też innych okazji. Po co biegać na ostatnią chwilę z szaleństwem w oczach i pytaniem w głowie "Co kupić, co kupić?? Nie mam czasu!" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko pięknie, tylko żeby odpowiednio wcześnie ktoś przypomniał o tych innych okazjach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może spróbuj sobie zapisywać ważne daty w kalendarzu. Takim kieszonkowym albo ściennym. Jeden wieczór na początku roku poświęcony na zebranie i zapisanie najważniejszych wydarzeń i sprawa załatwiona :) A za rok wystarczy wszystko przepisać.

   Usuń
  2. Próbowałem z kieszonkowym - zapominam w ogóle do niego zaglądać. Może w tym roku spróbuję ze ściennym, największym jaki znajdę!

   Usuń
  3. W razie czego służymy pomocą - prezent zamówiony w naszej Fabryce Prezentów z okazji ważnego wydarzenia zaowocuje nie tylko radością obdarowanego, ale spokojną głową obdarowującego - za rok z pewnością przypomnimy Ci o zbliżających się urodzinach, imieninach, rocznicy... :)

   Usuń
 3. Cały rok trzeba obserwować bliskich, słuchać, pytać. Zapamiętać, zapisać. Między wierszami da się usłyszeć : "Jaki piękny wisiorek! Zawsze o takim marzyłam!", "Muszę w końcu sprawić sobie ten zaparzacz do herbaty, mam dość fusów!", "Do tej bluzki zdecydowanie przydałaby się jakaś apaszka".

  OdpowiedzUsuń
 4. Na każdą okazję, dla każdej kobiety małej i dużej - biżuteria! Tej nigdy dość. Jak na razie się sprawdza. Gorzej tylko z prezentami dla panów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda! Z prezentami dla panów zawsze jest gorzej... ale może tylko my kobiety tak uważamy:)

  OdpowiedzUsuń