wtorek, 18 grudnia 2012

Pakowanie prezentów - papier czy torebka?

Witajcie! 

Na początku chciałam Was przeprosić za koszmarną jakość moich zdjęć :( Jakoś tak wyszło, że do fotografowania został mi tylko telefon i niestety efekty są jakie są... Poprawię się! A teraz do rzeczy:)

Do Gwiazdki już blisko i dlatego postanowiłyśmy dziś przedstawić Wam temat, który już niedługo będzie dotyczył wszystkich:) Mowa oczywiście o pakowaniu prezentów. To może wydawać Wam się dziwne, ale nie dla wszystkich jest to takie proste. Oczywiście zawsze można zlecić pakowanie prezentów w sklepie i mieć piękny i śliczny upominek. Tylko za to zazwyczaj trzeba zapłacić i nie każdemu chce się stać w kolejkach sklepowych po to, żeby zapakować prezent. Zazwyczaj więc wybieramy domowe sposoby. I takie domowe sposoby są dwa (a może raczej dwa najczęstsze):

Papier czy torebka?

Dla leniwych - zdecydowanie torebka! Jest ładna, gotowa no i pakowanie prezentu zajmuje tylko tyle czasu, ile potrzeba na włożenie upominku do torebki. Niestety torebki są droższe, nie zawsze łatwo kupić taką w odpowiednim rozmiarze, a przede wszystkim - torebka nie wpisuje się w powszechne wyobrażenie prezentu w formie pakunku z kokardą:) Większość woli więc papier, o czym wypowiadaliście się już w naszej facebookowej ankiecie. 

A więc wygrywa papier. No i to już jest trudniejsza wersja. Trzeba bowiem prezent najpierw umiejętnie w papier zapakować, a potem jeszcze dołożyć do tego dobraną kolorystycznie wstążkę. Mi się udało na szybko jeden upominek zapakować dla Was, aby w skrócie Wam przedstawić jak należy się do tego zabrać. 

1. Odetnij odpowiednią ilość papieru (tak, aby dało się zawinąć prezent z pozostawieniem niewielkiego zapasu z każdego boku).
2. Zawijając pakunek zagnij jedną krawędź papieru - tą, która będzie na wierzchu. Dzięki temu prezent będzie wyglądał ładniej. Dwie krawędzie papieru sklej niewielkim kawałkiem taśmy klejącej. 3. Następnie zabierzemy się za boki. Z każdego boku zrób kopertkę. Rogi również sklej taśmą klejącą, albo delikatnie podklej od spodu taśmą dwustronną. 4. Kiedy nasz prezent jest już zapakowany w papier pozostaje nam zawiązać kokardkę. W tym celu odetnij odpowiednią ilość wstążki (tak, aby dało się opleść prezent i pozostawało jeszcze ok. 10 cm na zawiązanie kokardy). Obwiąż prezent wstążką i na końcu zawiąż kokardę. 
5. Upominek jest gotowy!Pamiętajcie, że każdy prezent może być zapakowany w różnym stylu. Jeżeli jesteście fanami eko ozdób możecie do pakowania wykorzystać cynamon, suszone pomarańcze, albo szyszki dla ozdoby. Taki eko upominek na koniec przewiązujemy rafią i gotowe! Warto tylko starannie dobrać do niego kolor papieru, albo wręcz zdecydować się na papier bez nadruku, albo torebkę z szarego papieru. 


Przed świętami możecie znaleźć w sklepach mnóstwo akcesoriów do pakowania prezentów. Poniżej tylko parę ciekawszych podpowiedzi:

1. Produkty do pakowania prezentów z IKEI:2. Ozdobna torebka na prezent Marks & Spencer


3. Ostatni krzyk mody, czyli torebka z filcu. W tym przypadku do zapakowania wina, produkt DUKA


To już wszystko na dziś. A może Wy macie jakieś sposoby na pakowanie prezentów? Albo dokładacie coś do prezentów na choinkę? Ja kiedyś każdemu wkładałam świąteczny wiersz:) ale o tym może następnym razem...3 komentarze:

  1. ha! a już myślałam, że tylko ja dbam o takie szczegóły, jak ładne opakowanie ;) dobrze wiedzieć, że jest nas więcej :)pozdrawiam i obserwuję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko zależy od prezentu jaki chcemy zapakować ;) Niektóre są takie, których w papier nie zapakujemy, chociażby z powodu nieregularnego kształtu, jednakże papier jest o wiele ładniejszy moim zdaniem :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawe pomysły i porady. Jeżeli chodzi o same prezenty, to ja planuję je zawsze z dużym wyprzedzeniem i kupuję danej osobie coś co jest związane z jego hobby, zainteresowaniami. I tak często mojemu bratu wybieram na prezent jakiś gadżet filmowy ponieważ interesuje się on kinem od dawna. Ostatnio kupiłem mu z tego względu skarbonkę 3d z podobizną Lorda Vadera - https://4gift.pl/prezenty/prezent-dla-niego/. Uważam, że takie gadżety spodobają się na pewno każdemu kinomaniakowi, który ma swoje ulubione filmy.

    OdpowiedzUsuń