poniedziałek, 21 stycznia 2013

Najlepszy prezent dla Dziadków – wnuczęta

To, że wnuczęta są najlepszym prezentem dla każdej Babci i każdego Dziadka nie jest niczym odkrywczym. Prawda stara jak świat, a na pewno dużo starsza niż wszyscy nasi Dziadkowie razem wzięci;p A skoro już ją znamy, to wykorzystajmy ją. Nie zawsze sposobem na okazanie miłości musi być prezent materialny. Czasem, to właśnie ten prezent, którego nie można dotknąć jest najwspanialszy: czas, który poświęcamy drugiemu człowiekowi, zainteresowanie, które okazujemy, wydarzenie, które możemy podarować… I choć taki prezent nie ma wielkiej kokardy, ani pięknego opakowania, to dla Dziadków będzie znaczył dużo więcej. Bo jest naprawdę niepowtarzalny, osobisty i jedyny w swoim rodzaju. I naprawdę każdy może taki prezent sam zrobić. 

Najprostszym pomysłem są odwiedziny i wcale nie znaczy, że jest to powszednie i mało specjalne. Wystarczy, że na wizytę zaopatrzymy się w herbatkę, ulubione ciasteczka, albo własnoręcznie upieczone ciasto i album ze zdjęciami. Zawsze możemy też pobuszować w starych zdjęciach dziadków. A potem wciągnąć ich w opowiadanie. Będą zachwyceni! A Wy możecie się dowiedzieć wielu pikantnych smaczków z życia Waszych rodziców. 

Kolejnym pomysłem jest wspólne oglądanie filmu. Wielu Dziadków nie lubi chodzić do kina, bo jest głośno i bardzo męcząco. Są więc zdani na telewizję i to, co oferuje telegazeta. A może mają swój ulubiony film z młodości, który moglibyście im zdobyć? A może Wy macie ulubiony film, którego oni nie mieli okazji zobaczyć? „Pamiętnik”, „Nietykalni”, albo nowa produkcja Woody’ego Allena, to tylko niektóre z kinowych pozycji, które mogą zainteresować nie tylko Was. 

Wspólny wypad do Wedla, albo klimatycznej kawiarenki. Dziadkowie z pewnością mają miejsca, w których kiedyś bywali. Wiele z nich nadal istnieje. Co więcej, mają niepowtarzalny klimat i niesamowitą atmosferę. Zapytajcie ich o takie lokale i spróbujcie je znaleźć. Albo po prostu wybierzcie się do pobliskiej kawiarenki na herbatę i ciastko. 

Wyciągnijcie z nich historie z ich młodości. Większość Dziadków uwielbia opowiadać, ale z pewnością nie wszystkie historie już słyszeliście. Może tym razem uda Wam się wypytać dziadka o jego pierwszą dziewczynę, kumpla z dzieciństwa, albo największą gafę jaką popełnił w szkole. Może się okazać, że wielu rzeczy jeszcze o swoich Dziadkach nie wiecie… 

Najlepszym prezentem na Dzień Babci i Dziadka są wnuczęta - telefon od nich, urodziny, wspólnie spędzony czas. W naszym zabieganym świecie takie, pozornie powszednie, rzeczy mają ogromną wartość. Dobrze o tym pamiętać i obdarowywać Dziadków takimi prezentami. Nie tylko od święta. 

7 komentarzy:

 1. No proszę, kogo ja widzę na zdjęciu!:D Ale słodkie dzieciaki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I kochana Babcia, która w tym roku będzie świętować swoje 90-te urodziny!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo konkretny i treściwy post, powodzenia w prowadzeniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy za dodanie otuchy! Bardzo się przyda:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post, bardzo przydatny :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Cieszę się, że się podoba. No i że się przydaje. To ważne:) Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń