poniedziałek, 17 grudnia 2012

Prezent dla wybrednych

 Dziś, zgodnie z obietnicą, parę porad dotyczących tego, jak wybrać prezent dla wybrednych. Cóż... w każdej rodzinie może znaleźć się taki ktoś, kogo możemy określić mianem "wybrednego" w kwestii prezentowej. Taka osoba, albo prezentów nie lubi z założenia, albo z reguły jest niezadowolona z tego, co dostaje. No, ale Gwiazdka jest przecież dla wszystkich i jakoś trzeba sobie z naszym "wybrednym" poradzić i prezent wybrać. Jak to zrobić?

Po pierwsze  - zdecydujmy się na podarunek "bezpieczny". Ryzykowanie na pewno nie przyniesie nam niczego dobrego. Lepiej w takiej sytuacji kupić prezent - pewniaka, niż coś, co będzie totalną klapą. Do takich pewnych i bezpiecznych prezentów należą np. zestawy ze słodyczami, albo z herbatą, czy kawą. Jeżeli tylko wiemy, że nasz "wybredny" pija herbatę, to duża szansa, że zestaw mu się spodoba. Słodycze również są neutralne i nawet jeżeli dana osoba sama ich nie zje, to wykorzysta chociażby na podarunki dla innych;p

Po drugie - pytajmy! To bardzo ważne w przypadku "wybrednych", aby w miarę możliwości dowiedzieć się, czego oczekują. Wybadajmy więc najbliższe otoczenie, a jeśli nam nie pomogą, to spytajmy samego zainteresowanego. No trudno, nie będzie niespodzianki, ale przynajmniej trafimy z prezentem!

Po trzecie - dajmy w prezencie voucher lub kartę podarunkową. Czasami to najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu nie musimy wybierać sami konkretnego upominku i pozwalamy "wybrednemu" na podjęcie własnej decyzji. Ja osobiście nie przepadam za takim rozwiązaniem, ale czasem jest ono naprawdę najlepsze. 

Po czwarte - nie dajmy się wbić w wyrzuty sumienia, jeśli się okaże, że nie udało nam się dobrać prezentu! Niektórzy ludzie tak mają, że nic im nigdy nie pasuje. Takiego i tak się nie uszczęśliwi, więc nie ma sensu samemu cierpieć z tego powodu. Na wszelki wypadek zachowajmy paragony i opakowania, aby w ostateczności zaproponować "wybrednemu" wymianę prezentu. Choć pewnie i tak nie będzie wiedział na co chce wymienić. W końcu jest "wybredny"...

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam:) Poniżej pomysły z Fabryki Prezentów na bezpieczne podarunki - pewniaki. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz