czwartek, 6 grudnia 2012

Co mam kupić na prezent???!!! czyli rozterki Mikołajów "dzień przed".

Mikołajki i po Mikołajkach:) Mam nadzieję, że Wszyscy znaleźliście wspaniałe prezenty w butach, albo pod poduszką. Ktoś się postarał, żeby te niezwykłe upominki Wam sprawić. Dla jednych to była sama radość, a dla innych spory problem. Dziś będzie o tych drugich. 

Prezentowy "koszmar" - jak go uniknąć?

Wczoraj spotkałam koleżankę, która dopiero sobie uświadomiła, że następnego dnia są Mikołajki i wcale nie było to dla niej radosne otrzeźwienie. Była natomiast maksymalna PANIKA! Co kupić na prezent? Gdzie kupić? Czy zdążę? Czy znajdę czas?! Wiele osób wczorajszego wieczora przeżywało ten koszmar. Mam smutną wiadomość - to dopiero początek tego "koszmaru". Gwiazdka za pasem i jeszcze chwila i może nas  złapać podobna nerwówka. Na szczęście można tego uniknąć:) Jak?

  • przede wszystkim nie warto czekać z prezentami do 23 grudnia. Gwiazdka jest co roku w tym samym dniu i na dodatek dokładnie wiemy, kiedy wypadnie i za ile. To nie tak, jak z pierwszym śniegiem, który zawsze zaskakuje kierowców. Nie dajcie się zaskoczyć Gwiazdce! Pomyślcie o prezentach dla bliskich już teraz:)
  • wybór prezentu to nie jest wcale tak trudna sprawa, jak się wydaje. Czasami wystarczy przyjrzeć się przez chwilę drugiej osobie, aby zaobserwować, jaki ma gust i co chciałaby dostać. Zawsze można też podpytać innych, albo skorzystać z gotowych zestawów prezentowych. Można również poradzić się nas:)
  • naucz się słuchać! Zwykle ludzie mówią o tym, czego im brakuje i co chcieliby mieć. Wystarczy tylko to usłyszeć, zapamiętać/ zapisać a potem zrealizować:)
  • pamiętaj, że prezent wręcza się po to, aby sprawić drugiej osobie radość. To ma być prezent DLA niej/niego. Przy wyborze podarunku zawsze pamiętaj komu go chcesz wręczyć. Nietrafione prezenty to z reguły takie, które zostały kupione bez zastanowienia. Możesz tego uniknąć!
  • włóż w prezent trochę serca:) Ładnie go zapakuj, dodaj życzenia gwiazdkowe i ozdobną wstążkę. Po prostu POSTARAJ SIĘ, a na pewno zostaniesz doceniony:)
To tylko kilka tipów dla tych, którzy mają problem z wyborem prezentów gwiazdkowych i nie tylko. A może Wy macie jakieś sprawdzone sposoby i porady? Czekamy!


1 komentarz:

  1. Jestem tego samego zdania - z prezentami nie warto czekać na ostatnią chwile!!! Potem są kolejki, brak pomysłów, wyprzedany towar itp. Ja lubie robić zakupy w internecie i ostatnio np. wyszukałam fajny sklep z ZABAWKAMI (oryginalnymi w cenach -50%!!!) - Emako.pl

    OdpowiedzUsuń